Liimivaba ühendusega laudparketi paigaldus

Liimivaba ühendusega laudparketi paigalduseks on vajalikud järgnevad tööriistad: koputusklots, paigalduskiil, tõmmits, haamer, vahetükid, pliiats, saag mõõdulint ja nurgik.

Paigaldusjuhised
 1. Pange aluspõrandale mürasummutav matt (näiteks PE-vahust, 2 või 2,6 mm), servad ülestikku. See muudab põranda elastsemaks ja käimisel vaiksemaks. Põrandad paigaldatakse ujuvalt, lauad ühendatakse ilma liimita.
 2. Alustage paigaldamist ruumi vasemast nurgast. Esimene lauarida paigaldatakse punniga seina poole. Kui kolm rida on paigas, saab täpse paisumisvahe paika reguleerida.
 3. Lükake järgmine laud nurga all vastu esimest ja pöörake alla. Korrake seda kogu esimese rea ulatuses… välja arvatud viimase lauaga, mis tuleb mõõtu lõigata ja vahele panna, võttes arvesse seina ja põranda vahelist paisumisvahet (umbes 15 mm). Alustage teist rida esimese rea äralõigatud otsaga. Otsavuukide samm peab olema minimaalselt 50 cm.
 4. Lükake laud nurga all vastu eelmist rida ja pöörake ettevaatlikult alla. Ärge kasutage jõudu.
 5. Lükake NOVOLOCi paigalduskiil (4 cm paksune) eelmise laua otsa alla paigaldatavast lauast vasakule.
 6. Pange uus laud nurga all eelmise otsa ja pöörake alla. Ärge lauda sel ajal painutage.
 7. Koputage laud kergelt NOVOLOCi koputusklotsi abil pikemat serva pidi kinni (ärge kasutage haamrit).
 8. Vajutage laud aeglaselt alla, koputades vajadusel kergelt koputusklotsi abil pikale servale. Võtke kiil ära ja korrake sama järgmiste laudadega.
 9. Pärast esimese kolme rea paigaldamist on põranda ja seina vahelist paisumisvahet võimalik reguleerida. Pange põranda ja seina vahele vahetükid.
 10. Mõnikord on esimest paneelirida vaja sobitada kõvera seinaga. Joonistage seina kontuur laudadele. Võtke seejärel esimese rea lauad lahti. Tõstke laua pikem serv ettevaatlikult üles, kergelt vuugile koputades. Seejärel lõigake lauad õigesse laiusse.
 11. Pange kitsamaks lõigatud lauad vasakult paremale tagasi paika. Lükake soon teise paneelirea punni alla. Kontrollige, et järgmine laud läheks vasakpoolse paneeli otsasoonde. Suruge vahed lühemates otstes koputusklotsi abil kokku. Kaitske servi. Pange ka ülejäänud rida kirjeldatud viisil paika. Pange põranda ja seina vahele vahetükid.
 12. Soojatorude jaoks puurige paneelidesse augud. Augud peavad toru läbimõõdust vähemalt 20 mm suuremad olema. Saagige joonisel näidatud viisil. Pärast paneeli paigaldamist liimige äralõigatud tükk paika ja katke auk torumansetiga.
 13. Ukseraami saagimisel kasutage vahe mõõtmiseks lauatükki.
 14. Viimane lauarida lõigatakse mõõtu, võttes arvesse põranda ja seina vahelist paisumisruumi, ja ühendatakse eelmise reaga. Nüüd saab panna paika põrandaliistud ja ülemineku- või lõpuliistud ukseavadesse ja lävedele.
 15. Lauad võib vajadusel paigaldada mõlemas suunas. NOVOLOCi on ka lihtne lahti võtta, mis muudab tema paigaldamise keerukates kohtades hõlpsaks. Kui paneeli pole võimalik pöörata, näiteks ukseraamide või radiaatorite all, tegutsege järgnevalt: eemaldage peitli abil lukustusserv (16). Seejärel kandke peale valge liim ja lükake laud horisontaalselt paika (16b).
Veel üks nõuanne

Kui pikemad servad saab sulgeda ainult lauda allapoole pöörates, siis lühemad saab koputusklotsi abil paika koputada otse. See võib osutuda vajalikuks näiteks uste või muude keerukate kohtade juures.

NB: Kuna parkettpõrandate paigaldus varieerub sõltuvalt konkreetsetest tingimustest, ei tulene siintoodud juhistest ja soovitustest mingit juriidilist vastutust garantii osas.