12+Vaata galeriid
Glimtrex õlivaha_1
Glimtrex õlivaha_2
Glimtrex õlivaha_3
Glimtrex õlivaha_4
Glimtrex õlivaha_5
Glimtrex õlivaha_6
Glimtrex õlivaha_7
Glimtrex õlivaha_8
Glimtrex õlivaha_9

Glimtrex õlivaha

Glimtrex Hardwaxoil on toodetud linaõli baasil, tootmisel on kasutatud veel päevalilleõli, jojoba õli, mesilasvaha, carnauba vaha ja kandelilla vaha.

 

TOOTEOMADUSED:

 • Võimalik aplikeerida (põrandale kanda) 3-6 tunnise vahega, olenevalt õhuniiskusest ja temperatuurist.
 • Umbes 95% lõplikust tugevusest (kivistumisest) saavutab toode 24 tunniga.
 • Kõrge vastupidavus ning kulumiskindlus.
 • Mittelibisev pind: sobib ühiskondlikesse ruumidesse (spordisaalid, aulad, koolimajad jne) kui on lisatud kõvendit. Kõvendiga segatud tootel on libisemiskindluse sertifikaat R10.
 • Sobib kasutamiseks puidule, korgile, OSB-plaadile, lamineeritud puidule, köögi töötasapindadele, treppidele jne.
 • Toode on konservandivaba.
 • Puudub ebameeldiv ja tugev lõhn.
 • Plekikindel – õli, vein, kohvi, mahl ja kergemad kodukeemia tooted ei tekita pinnale kahjustusi.Testitud vastavalt DIN 6861-1B nõuetele.
 • Toode on elastne, ei lõhene ega kooru viimistletud pinnalt.
 • Sobib kasutamiseks laste mänguasjadel, testitud DIN EN 71-3.
 • Hooldamine ja puhastamine on lihtne kasutades Glimtrex Floor Care`i.
 • Viimistletud pinnale on kerge lisakaitset anda, kasutades Glimtrex Wax Polish`it.
 • Soovitame kasutada allergiliste inimeste kodudes, viimistletud pinnalt on imelihtne eemaldada tolmu ja muud mustust.
 • Saadaval on matt, siidmatt, läikiv ja erinevad värvitoonid.

 

Viimistletavale pinnale kandmine

Lihvige põrand lihvimispaberi või lihvvõrguga nr 80 kuni 120. Eemaldage lihvimistolm ja muu mustus. Olge kindlad, et põrandaküte oleks väljalülitatud, et õlivaha saaks lisasoojuseta kuivada, mis tagab pinnale parema vastupidavuse. Enne õlivaha kasutamist segage toode korralikult läbi ja veenduga, et toote temperatuur töötamise ajal oleks 18-22 kraadi.

Õlitamiseks kasutage lühikse karvaga rulli, pehme karvaga pintslit, väiksemate pindade puhul nuustikut, kaltsu vms.

Toote kulu on 20-60g/m2-le, olenevalt pinnalekandmise meetodist, puiduliigist ja lihvimiskaredusest. Rulliga põrandale kandmisel veenduga, et rullile ei avaldataks liigset survet ja et kasutate lühikese karvaga rulli.  Esimese kihi pealekandmisel liikuge rulliga risti puidusüüd ja teise kihi pealekandmisel piki puidusüüd. Õlivahaga värskendatud rulli ei tohi asetada juba viimistletud pinnale.  Puidule võib kanda õlivaha ka käsna, pintsli või lapiga.

Jätke peale esimese kihi pealekandmist õlivaha kuivama. Võimalusel tagage hea ventilatsioon ja sooja õhu juurdepääs (sooja õhu liikumine kiirendab kuivamisprotsessi).

Peale esimese kihi kuivamist üle poleerimine ei ole vajalik (juhul kui te seda siiski teha soovite, siis veenduge, et te ei kasutaks abrasiivseid poleerimisvahendeid).

Teise kihi pealekandmisel kasutage samu töövahendeid.

Kulu teise kihi pealekandmisel on umbes 30gr/m2-le, olenevalt pealekandmise meetodist. Kui õlivahatatud põrand on kuivanud vähemalt 24 tundi, siis võib viimistletud põrandat juba kasutada. Lõpliku kõvaduse saavutab põrand umbes 7 päevaga.

Samamoodi võib viimistleda ka korki, OSB- plaati ja tugevamaid puiduliike (nt tamm).

Kui soovite veelgi vastupidavamat tulemust saavutada, siis soovitame peale teise kihi kuivamist  poleerida ja lisada uus kiht õlivaha.

 

Kõvendiga õlivaha pealekandmine (eriti vastupidav ja libisemiskindel põrand)

Õlivahaga viimistletud pinnale libisemiskindluse ja lisavastupidavuse andmiseks lisage õlivahale Glimtrex kõvendit 5%. Kõvendi ja õlivaha tuleb korrlikult omavahel segada. Kuna valmissegu kasutusaeg on vaid 45 minutit, siis ärge segage kokku rohkem kõvendit ja õlivaha kui jõuate 45 minutiga viimistletavale pinnale kanda.

Valmissegatud toote pealekandmine käib samamoodi nagu tavalise õlivahaga viimistlemise puhul.

Kõvendi lisamine õlivahale annab viimistletud pinnale lisavastupidavuse ning kulumiskindluse, samuti muudab kõvendi lisamine viimistletud pinna libisemiskindlaks.

 

Värvilise õlivahaga viimistlemine

Veenduge, et olete varunud piisavalt õlivaha, et kogu pind viimistleda.

Värviline õlivaha kantakse pinnale õhukese lapi, käsna või pintsliga. Hõõru õlivaha õhukese kihina puidu pooridesse, ära jäta liigset või paksu kihti viimistletavale pinnale. Samuti võib toonitud õlivaha puidule kanda põrandalihvimismasinaga kasutades valget poleervilti. Lase õlivahal kuivada 6-8 tundi.

Ära poleeri ega hõõru kuivanud õlivaha! Teise kihina kasutage värvitud õlivaha kandes seda põrandale eelpool kirjeldatud meetodil.

 

Igapäevane puhastamine

Eemalda lahtine tolm ja muu mustus tolmuimejaga.

Niiskeks pesuks kasutage Glimtrex Floor Care`i. Mitte väga määrdunud põranda korral lahustage 25-50ml 5L vee kohta. Floor Care’i veega ja puhastage põrand kasutades niisket moppi.

Väga määrdunud põrandate ja muude pindade puhastamiseks suurendage pesuaine sisaldust vees.

 

Vahakihi uuendamine

Väikesed kriimustused ja jäljed saab kergelt eemaldada kasutades Glimtrex Wax Polish`it. Puhastage põrand või muu viimistletud pind lahtisest mustusest, vajadusel kasutage niisket puhastust. Kandke õhukese kihina hooldusvaha hooldatavale pinnale. 4-8 tunni möödudes on põrand kasutamiseks valmis.

 

Üle vahatamine

Et anda põrandale veelgi suuremat vastupidavust ja pikendada järgmist hooldusaega võib õlivahaga viimistletud pinna üle viimistleda. Esmalt puhastage põrand mustusest ja siis kandke õlivaha eelpool kirjeldatud meetodil.

Töövahendite puhastamine

Pintslid, rullid saab õlivahast puhastada lakibensiiniga (white spirit)

Ohutus

Kõik õlivahaga kokkupuutunud riided, lapid ja svammid tuleb asetada veega täidetud nõusse. Või viia eemale süttivatest materjalidest. Õlivahaga kokkupuutunud riietel, moppidel jne võib tekkida isesüttimine!

Kõik ülaltoodud kirjelduste täpsustamiseks ja küsimuste korral palun võtke meiega ühendust!

118.00 €/2,5L 89.00 €/2,5L
Küsi pakkumist
Täida vorm või kirjuta info@porandakeskus.ee või helista +372 650 0770
Tehniline info
Tootekood
glimtrex1